Valimiz Sayın Zülkif Dağlı, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Jandarma Alay Komutanı Yılmaz Özdemir, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İsmail Sündük ile birlikte ilçemizi ziyaret etti. Burada İlçe Kaymakamı Haluk Çakmak, Cumayeri Belediye Başkanı Recep Tuna ve kurum amirleri tarafından karşılanan Sayın Valimiz, Cumayeri Anadolu İmam Hatip Lisesine geçerek mahalle ve köy muhtarlarıyla bir araya gelip, bir toplantı gerçekleştirdi. 

Toplantıda ilçemiz ile ilgili yatırımlar değerlendirilirken Mahalle ve Köy muhtarları bulundukları yerlerde yapmış oldukları çalışmalar ve eksiklikler ile ilgili Sayın Valimize bilgi verdiler.
Toplantıda konuşan  Valimiz Sayın Zülkif Dağlı; “Burada sizlere biraz daha yakın temas olması açısından sizleri tekrardan ilk ağızdan dinlemek için bu toplantıyı gerçekleştiriyoruz. Bunları yine tekrar edeceğiz. Ne yapıyorsak hep birlikte yapacağız. Birlik beraberlik içerisinde bunları yapmak durumundayız. Öncelikle azalarımızla bir araya geleceğiz. Köy halkıyla yakın temas halinde olacağız. Köyümüzdeki, mahallemizdeki öğretmenler, imamlarla birlikte olacağız. Köyümüzün mahallemizin sorunlarını çözmek için hep birlikte uğraşacağız. Kaymakam Beye her zaman ulaşabiliyorsunuz. Yaptığımız çalışmalar var, eksik olanlar da mutlaka var. Yeni ihtiyaçlar var. Bunları hep birlikte suhuletle götüreceğiz. Önümüzdeki yıla kalan bazı işlerimizde var. Ödenek bekleyen işlerimiz var. Bunları hep birlikte yapacağız.” İfadelerinde bulundu.

Valimiz Sayın Zülkif Dağlı, Mahalle ve Köy muhtarlarıyla yapılan toplantı sonrasında fabrika gezi ve incelemeleri kapsamında, Cumayeri İlçemizde faaliyet gösteren sanayi kuruluşlarından Karin Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş ve Kar – Sinem Dış Ticaret Tekstil fabrikalarını ziyaret etti. Fabrikaların üretim alanlarını gezip inceledi, fabrika sahiplerinden bilgiler aldı.