Valimiz Sayın Zülkif Dağlı, İlçemiz Cumayeri Ortaokulunda yaptırılan Şehit Polis Sabri Altınbaş Kütüphanesi açılış törenine katıldı.
         Düzce Emniyet Müdürlüğünce Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) projesi kapsamında “Şehit Polis Sabri Altınbaş Z-Kütüphanesi” ve 2017-2018 Eğitim – Öğretim Yılı 2. Dönemi açılışı gerçekleştirildi. Şırnak'ın Silopi ilçesinde teröristlerin yola döşedikleri el yapımı patlayıcıyı infilak ettirmeleri sonucu şehit olan polis memuru Sabri Altınbaş'ın adının verildiği Z Kütüphane’nin açılışına Valimiz Sayın Zülkif Dağlı, Şehidimizin ailesi, Cumayeri Kaymakam Vekili Mahmut Şener, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, İl Jandarma Komutan Vekili Mustafa Çetinkaya, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Cumayeri Belediye Başkanı Recep Tuna, okul idarecileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

         Şehit Polis Sabri Altınbaş Z-Kütüphanesi açılış programı Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Program Şehit Polis Memuru Sabri Altınbaş’ın özgeçmişinin okunması ile devam etti. Kütüphane açılışında İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz bir konuşma gerçekleştirdi. 
         Valimiz Sayın Zülkif Dağlı kütüphane açılışında yaptığı konuşmasında; “Hem okullarımızın açılışını gerçekleştiriyoruz. Hem de Cumayeri ilçemizde eğitim-öğretimin iyi olduğu ve örnek okul mesafesinde olan bu Cumayeri Ortaokulumuzda Emniyet Genel Müdürlüğümüzün başlatmış olduğu İl Emniyet Müdürlüğümüzün büyük çabaları ile gerçekleşen şehidimizin adını verdiğimiz bu kütüphanemizi hep birlikte açıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Tabi 2017-2018 eğitim-öğretim yılının 2.dönemini de bugünden itibaren başlatıyoruz. O da hayırlı olsun.Şimdi okuyacağız, bağımlılıktan, teknoloji bağımlılığından bu şekilde kurtulacağız. Bu şekilde kendimizi geleceğe hazırlayacağız. Bu manada yapılan faaliyet için Emniyet Genel Müdürlüğümüz himayesinde İl Emniyet Müdürlüğümüze teşekkürlerimi sunuyorum. Burada baktığımızda güvenli eğitim diyoruz. Güvenli eğitim için yine ilimizin Kültür Merkezi’nde yine bir toplantı yapacağız. Güvenli eğitim deyince çocuklarımızın artık evde olduğu zamanı bile kapsayan bir eğitim. Önceki toplantımda şöyle demiştim, sabah çocuklarımızı evden aldıktan sonra yine eve bırakıncaya kadar demiştim. Ama hayatının tamamını etkileyen ve tamamına dokunmamız gereken bir eğitim sistemi artık devreye girmiş oldu güvenli eğitim dediğimizde. Tabi burada okul servis araçları, okulların çevreleri, okul kantinlerinin durumu bunların hepsi devreye giriyor ve bunların hepsi ile ilgili aşırı derecede hassasız. Burada tüm birimlerimizle bu konudaki hassasiyetimizi sürdüreceğiz. Bugün yine bu konudaki ehemmiyeti vurgulamak için tekrar birazdan toplantımızı yapacağız.” İfadelerinde bulundu.

        Protokol konuşmalarının ardında yapılan dua ile “ Şehit Polis Sabri Altınbaş Z-Kütüphanesi” açılışı gerçekleştirildi. Sayın Valimiz, Şehidimizin Ailesi ve protokol üyeleri kütüphaneyi gezdiler. Kütüphane açılışından sonra Valimiz Sayın Zülkif Dağlı sınıfları gezerek, 2017 - 2018 Eğitim - Öğretim Yılı 2. Dönemi ilk dersinde öğrenciler ile bir araya geldi. Öğrencilere derslerinde başarılar diledi.