Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Kurucusu, Büyük Devlet Adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 80. Yılı nedeni ile  ilçemizde de anma töreni gerçekleştirildi. 
 
        Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtına Kaymakamız Sayın Haluk ÇAKMAK,  Belediye Başkan Yardımcısı Recep Aytunç ÖZDEMİR’in anıta çelenk koyması ile başlayan anma töreni saatlerin 09.05 i göstermesi ile birlikte sirenler eşliğinde saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile devam etti. Ardından program Cumayeri Anadolu İmam Hatip Lisesi Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. 
     Törende Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatını konu alan video gösterilei  ve oratoryo gösterisi yapıldı. 10 Kasım nedeniyle Okullarda yapılan yarışmalarda dereceye girenlerin ödülleri verildi.  “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu, Millî Mücadelemizin önderi, bağımsızlığımızın mimarı büyük devlet adamı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 80. yılında rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Atatürk sadece milletimizin değil; ileri görüşlülüğü, askeri dehası ve üstün devlet adamlığı vasıfları ile bütün insanlığın sevgi ve saygısını kazanmış bir liderdir. 10 Kasım O’nun fikirlerinin özeti olan Cumhuriyetimizin ve rengini şehitlerimizin kanından alan al bayrağımızın gölgesinde düşünme, bilinç tazeleme, birliğimizin, dirliğimizin daim olduğunu tüm dünyaya bir kez daha haykırmanın; dünya mazlumlarının gözlerinde parıltı, yüreğinde umut olmanın günüdür.”